single-image

Bitcoin 7500 Dolar’ı Aştı, Ay Sonunda 10 000 Dolar Olabilir mi?

Hem Bitcoin savunucularını hem de genel olarak tüm şifreleme para piyasasını heyecanlandıran heyecan verici ve ilginç olaylarda, dünyanın ilk ve en büyük ademi merkeziyetçi şifreleme para biriminin değeri, 48 saatlik bir sürede 1000 dolardan fazla değer kazanan bir fiyat artışı yaşadı. Bitcoin şimdi başarıyla 7.000 $ işaretini vurdu ve geçti ve hala tırmanmaya devam ediyor.

dalgalanmalar
Bitcoin birkaç günden fazla bir süredir kayda değer bir yükseliş gösteriyor. 5.500 dolarlık direnç noktasını geçtiğinde dikkat çekti ve yakından izlenmeye başladı. O zamandan beri, yükselmeye devam etti ve özellikle şu anki seviyesinin 7.000 doların üzerine ulaşmadan önce önemli direnç noktaları olan 6.000 Dolar’ı ve ardından 6.400 Dolar’ı geçti.

Başarılı bir şekilde 7.400 dolar’a dokunup geçtikten sonra, bir miktar düştü ve birkaç saat içinde tekrar yükselirken bazı dalgalanmalar ortaya çıkmaya başladı. Önce 7.200 dolara geriledi ve hatta 7.100 doların altına düştü – birkaç kişinin yükselişinin sürdürülemez bir davranış olduğu anlamına geldiği bir tepki olarak gördüğü bu hareketlerden sonra. Hızla geri tırmandı ve şu anda 7.490 Dolar’ın üzerinde işlem görüyor. Bu yakalanan değer, Bitcoin’in yaklaşık sekiz ay içindeki en yüksek değeridir.

Mevcut eğilime göre, büyük bir geri çekilme olasılığı çok büyük olmayabilir. Neredeyse 7.000 Dolar’ın altına düşme noktasına kadar geri çekilmeler olmasına rağmen, kısa bir süre oldu ve bir süre daha gerçekleşmesi beklenmiyordu.

Bitcoin’in fiyatı ve performansı hakkında şimdi ve geçen yıl sonu arasında birçok tahmin yapılmıştır. Şimdi yavaş yavaş 7.600 dolara ulaştığı için, yakın zamanda boğalar yaklaşık 10.000 doları hedefliyor. Ancak, bu fiyat önceki tahminlere göre hala biraz daha gerçekleşebilir duruyor.

Başka analistler elle tutulur bir umut olmadan aylar önce, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 Dolar’dan daha yüksek fiyatları öngördü. Mevcut trendle, Bitcoin’in 20.000 dolara ulaşabileceğine ve hatta daha fazlasını yapabileceğine inanmak çok zor değil. Hala ikinci çeyrekte olduğumuz için, Bitcoin’in tahminlerin bazılarını gerçekleştirmek için hala çok zaman var.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz