single-image

Bitcoin Yeniden 60.000 Dolar Seviyesinde

Lider kripto parası Bitcoin (BTC) kurumsal yatırımcıların yoğun talebinin ardından ve olumlu haberler sonrası 2 Nisan’da sabah erken saatlerinde kısa süreliğine 60.000 dolara dokundu. BTC, 1,1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri 59.000 – 60.000 dolar arasında bir dar bant üzerinde hareket ediyor. İki numaralı kripto para birimi Ethereum, bugün 2.000 doları geçti ve yeniden beklentileri yükseltti. ETH şu anda son hafta % 25’ten fazla artış göstermiş oldu.

Bitcoin’in fiyatı 2021 yılının başından bu yana % 110’dan fazla arttı. Bitcoin fiyatları 2013’ten bu yana en iyi 1. çeyrek performansını gösteriyor . Altcoinler de yükselen bir performans var, bir çok altcoin yüksek kazançlar sağlamaya başladı, artan piyasa değeri ve altcoinler deki alış baskısı Bitcoin değerini biraz olsun frenlemiş gözüküyor. Özellikle cuma günü kapanış verilerine göre haftasonu sürpriz gelişmeler ve fiyat hareketleri görülmesi mümkündür. Bitcoin 60.000 dolar sonrası henüz ciddi bir ret yaşamadı, fiyat 59.000 dolar seviyesi üzerinde duruyor ve piyasalarda oluşabilecek hareketlenme sonrası kendisini kolayca 60.000 dolar seviyesi ve üzerine atabilir.

Diğer yandan eğer oluşan karlar realize edilmek istenirse büyük satışlar ile yeni bir düzelteme beklenebilir. Daha önce destek olan seviye 51.000 dolar seviyesinde güçlü görünüyor.

Bitcoin veya başka bir kripto varlığına yatırım yapmadan önce, piyasanın oldukça değişken olabildiğini unutmayın ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz