single-image

Bitcoin Pazar Hakimiyeti Son 3 Yılın En Düşük Seviyelerinde

BTC Hakimiyeti son 3 yıl içindeki en düşük seviyelerinde. Elon Musk, Tesla’nın elektrikli araçları için bitcoin ödemeleri almayı askıya aldığını duyurduğundan beri, lider kripto para biriminin fiyatı ciddi şekilde değer kaybediyor.

Bitcoin (BTC), 58.000 dolar’ın üzerinde işlem görmekteydi, ancak Musk’ın sözleri, onu bir günde 12.000 dolar aşağı doğru hareket ettirdi. İki ayın en düşük seviyesi olan 46.500 dolar’a ulaştıktan sonra, Bitcoin bir toparlanma girişiminde bulundu ve yaklaşık 51.000 dolar’a kadar yükseldi. Ancak haftasonu toparlanma girişimlerinden netice alamadı o zamandan beri 50.000 doların altında mücadele etmekte. Satış baskısı Pazar günü öğlen saatlerinden itibaren arttı ve BTC fiyatı 45.000 dolar seviyesinin bile atını ziyaret etti.

Düşen fiyat , Bitcoin’in piyasa değeri bir başka önemli kilometre taşını daha kaybetti ve toplam piyasa değeri 900 milyar doların altına düştü. Bu düşüş beraberinde Altcoin lerin Bitcoin’e göre daha güçlü kalması ve hatta bazı Altcoinler ciddi kazançlar elde ettiler. Düşüşlerin neticesinde bitcoin’in pazar hakimiyeti azalmaya devam etti %40 değerinin altına kadar uzanan kayıplar gözlenmtedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz