single-image

Bitcoin 9000 Dolar Seviyesine Ulaştı Ancak Ardından Sert Düştü

Lider Kripto Para Perşembe günü geç saatlerde 9.000 ABD Doları’nı geçmeyi başardı. Bitcoin Perşembe günü öğleden sonra 9.000 ABD Doları’na yükseldi ve bu yıl ilk defa 9.000 ABD Doları direnç seviyesini geçmiş oldu.

Ancak ralli kısa sürdü, Bitcoin Perşembe günü geç saatlerde 8.070 ABD Doları’na kadar başlangıç ​​seviyesine düşmeden önce hemen birkaç dakika içinde 8.642 ABD Doları na düştü ve ardından 8000 ABD Doları seviyelerine kadar geriledi.

Kâr amaçlayan yatırımcılar tarafından sağlanan Bitcoin satışı, Bitcoin’in Perşembe günü beş saatlik bir süre içinde 986 ABD Doları kadar düştüğü görülen satışlar yaşandı, muhtemelen alım satımcıları tarafından yönlendirildi ve kripto para birimi piyasası fiyatlarda bu kadar önemli bir düşüşe neden olacak herhangi bir önemli haber olmadığını da eklemek gerekir.

Satış sonrası, Bitcoin 8.300 ABD Doları seviyesinden destek bulup hafifçe iyileşerek Cuma gününe 8.310 ABD Doları olarak oturdu.

Bu ani düşüş aynı zamanda Altcoinlerin hepsinde etkili oldu, Tüm piyasa Bitcoin’i takip ederek benzer yüzdelerde kayıplar yaşıyor, şu sıralarda piyasa tekrar toparlanmaya çalışmakta, seviyeler yeşil renge dönmektedir. İlerleyen saatler için piyasa ve haberleri izlemeye devam edeceğiz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz