single-image

Bitcoin 5000 Doları Aşan Bir Hareket Bull Trendinin Geri Dönüşünü Sağlayabilir

Geçtiğimiz Pazar günü, kripto para piyasası belirli bir neden olmaksızın yükselmeye başladı. Bazı analistler bu hareketi zaten beklerken, bir kısmı Ethereum’a (ETH) “ büyük bir kaymaya ” neden olabileceğine dikkat çekmişti , çoğu bu hareketi göz önüne almıştı. Peki, bu durumun sebebi neydi? eToro’dan Mati Greenspan’ına göre , Bitcoin’i (BTC) 3.800 dolardan yukarıya iten son rallinin Ethereum’la çok yakın ilgisi var.

Greenspan, Pazar günü, Ethereum (ETH) fiyatlarında aniden yaşanmaya başlayan yükselişe dikkat çekti. Böyle bir hareket başlangıcı Ethereum ile başlamış olsada, diğer kripto para birimleri de yükselmeye başladı ve böylelikle eToro şirket içi kripto para tüccarının Ethereum’un ralliyi pratik olarak katalize ettiğini belirtiyor. Ethereum’un sert ve ani hareketinin daha yüksek olmasının başlıca nedenleri, bu yükselişten önceki bir raporda ele alınmıştı.

En son ralliyi tartıştıktan sonra, Greenspan’a bu yükselişin önümüzdeki günlerde devam edip edemeyeceği konusundaki düşüncelerini sorulduğunda . Aslında bir tahmin yapmakta tereddütlü olmasına rağmen, Greenspan, yukarı doğru bir hareketin daha muhtemel olduğunu not etti. Bitcoin, hacmi ve toplumu duyarlılıkla, 5.000 doların üzerinde net bir şekilde kırılması durumunda, bunun piyasa hareketini tersine çevirebileceği ve ayı piyasasının da sona erebileceğini açıkladı.

Yazma tarihi itibariyle BTC 4.000 Doların biraz üzerinde ayrıca ETH, XRP ile diğerleri ortalama % 2 oranında bir yükseliş sağlamış gibi görünüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz