single-image

Sony Ethereum tabanlı PS4 Oyununu Onayladı

Blockchain tabanlı video oyunu olan Plague Hunters, Japon teknoloji devi Sony tarafından onaylandı ve yakında bir video oyun konsolu olan PlayStation 4’e geliyor. Bu Sony’nin onay sürecinden geçmiş ilk Ethereum blockchain tabanlı oyun.

Plague Hunters, New York merkezli bir video oyunu yapımcısı olan Arcade Distillery tarafından geliştirildi . Arcade Distillery’nin 2019’da oyunu piyasaya sürmesi bekleniyor.

Oyun freemium modelini kullanacak, bu yüzden oyuncular oyun içi eşya satın almak için ücret öderken ,oynamak ücretsiz olacak. Bunun için, Plague Hunters, Ethereum blockchain tarafından desteklenen yerleşik karşılıklı oynama  özelliği (P2P)  sahip olacak. Oyuncular, varlıklarını alabilmek ve birbirleriyle öğelerini değiştirmek için pazar yerini kullanabilecekler. Oyun içi varlıklar, CryptoKitties’ten bildiğiniz, şifreli paralar olacaktır .

Ethereum blockchain üzerinde inşa edilecek olmasına rağmen, Plague Hunter blockchain tabanlı oyun özelliği gibi görünmeyecek. Oyun Xbox One ve akıllı telefonlar içinde çıkacak .Arcade Distillery bu oyunu oyun konsolu olan PS4 ve Nintendo Switch için tasarlanmış bulunmakta.

Oyun blockchain-olmayan oyunlara çok benzer olsa da, Plague Hunter’ın ekosistemindeki kullanıcılar aldıkları, topladıkları ya da satın aldıkları her varlığın tam sahipliğine sahip olacaklar.

Bir video oyununu blockchain’e dayandırmak, yeni insanları kriptoyu tanıtmanın yanı sıra, kripto meraklılarını blockchain oyunlarına çekmenin yaratıcı bir yoludur.

Ama Plague Hunter piyasaya çıkacak olan tek blockchain tabanlı oyun değil. Kasım ayının başlarında, Coinbase -backed kart oyunu Gods Unchained oyunu tanıtımları yayınlanacak . Magic: The Gathering ve Hearthstone gibi popüler isimlerden esinlenilen oyun, aynı zamanda blockchain tabanlı varlıkları da içerecek, ancak oyunun yaratıcısı ‘Fuel Games’ sunucularında oynanacak .

Gods Unchained yakında oyunun stres testi için özel betaya giriyor ve üç ay içinde, oyunun açık beta daha sonra gelen tam lansman ile piyasaya çıkmış olacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz