single-image

Kripto Analisti Yaklaşan Altcoin Sezonu İncelemesini Açıkladı

Artık kripto para birimi topluluğunun Bitcoin dışındaki kripto varlıklarının fiyatlarının önemli ölçüde yükseleceği bir altcoin sezonu beklediği bir haber değil . Bir kripto para analisti olan Paddy Stash, bazı çalışmalarda bulundu. 13 Temmuz 2019’da, altı yıl boyunca, altcoin’lerin fiyattan düştükten sonra önemli ölçüde yükseldiğini ve dolayısıyla 2019’da aynı performansın tekrarlanacağını gösteren bir grafiği analiz etti.

O zamandan beri viral olan bir videoda , Paddy Stash, 2014’ten bu yana, bir alt çizgi veya seviye vurulduktan sonra altcoin fiyatlarında keskin bir artış olduğunu ortaya koydu. Çiviyi daha sonra en üst çizgiye ulaşır ulaşmaz bir çöplük takip etti. Benzer şekilde, aynı performans ertesi yıl aynı seviyelerde tekrarlandı ve bu model ardışık altı yıl boyunca korundu.

Paddy Stash’ın videosu, aynı yıl olduğu gibi, Bitcoin’in hakimiyetinin önceki yıllardaki altcoinlerle de uyuşmadığını gösteriyor. Bunun nedeni, Bitcoin’in baskınlığındaki bir artışın her zaman altcoin baskınlığında bir düşüş izlemesidir. Bu ikisinin grafikte birbirine yakınlaştığı bir noktada, altcoin mevsimi başlar.

Altcoins’in Geçmiş Performansları Bu 2019’u Tekrarlayabilir
Durum böyle olunca, analist, fiyat artışına yol açan bir sıçrama şansının yüksek olduğu sonucuna varmıştır. Paddy Stash’a göre, altcoin grafiği bu varlıkların genellikle fiyatlarda keskin bir yükselişe neden olan hattın en alt seviyesine ulaştığını gösteriyor. Stash ayrıca, bir yatırımcının art arda beş ile on arası işlem gerçekleştirmesi durumunda alım satım işleminde kendinden emin olduğu gerçeğine dayanıyor.

Videonun yayınlanmasından bu yana 115.000’in üzerinde görüntülenme olduğu göz önüne alındığında, Crypto Twitter’dan birçok destek aldığı anlaşılıyor. Beklendiği gibi, çoğu kişi tahminde bulunmaktan kaçındığından analistle aynı fikirde değildir. Bir çok kullanıcı, altcoinlerin fiyatlarında artmaya başlaması gerektiğini veya sezonun erteleneceğini söyledi.

Öte yandan, piyasa hacmine göre en yüksek altcoinler, yakın zamandaki başlıkları yaptı. Örneğin, Ethereum’un 13 Temmuz 2019 tarihli bir blog yazısındaki kurucu ortağı Vitalik Buterin, Bitcoin Cash blok zincirinin Ethereum ağı için geçici olarak benimsenebileceğini öne sürdü . Amaç, sanal varlığın geç ölçeklenebilirlik sorunları ile mücadele etmek ve saniyede 15 işlemin ötesinde işlemesini sağlamaktır.

Ayrıca, bu yıl Ağustos ayında yarıya düşmesi beklenen pazar payının dördüncü büyük varlığı olan Litecoin de bulunuyor . Beklentiler, kripto varlığının fiyatını olumlu yönde etkileyebileceği için yüksek. Aynı şekilde, Litecoin Vakfı 12 Temmuz 2019 tarihinde, açıkladı Miami Dolphins, bir Amerikan profesyonel futbol takımı resmi Kripto parası Litecoin olarak kaydettiğini söyledi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz