single-image

Bitcoin Yeniden 7.000 Dolar Altını Görebilir

Bitcoin’in bir kez daha 7.000 doların altına düşmesi muhtemel. Lider kripto para birimi fiyatının kısa vadede 7.000 doların altına düşmesi bekleniyor. Bitcoin, son birkaç haftadır yaklaşık 7.000 dolar civarında seyrediyor.Bu ayın başlarında, bitcoin fiyatı 6.500 dolara düştü, bu da lider kripto para birimi için altı ayın en düşük seviyesiydi. Bitcoin fiyatı için kısa vadeli tahmin hala oldukça düşüyor. Birkaç analist, herhangi bir olumlu ivme kazanmadan önce bitcoin’in bir kez daha 7.000 doların altına düşebileceğini tahmin etti.

Kripto tüccarı Mexbt , şu anda 7575 dolardan bitcoin’de kısa olduğunu tweetledi ve bu ters baş ve omuz tabanını potansiyel olarak tamamlamak için fiyatın 6.900 dolara düşeceğini düşünüyor. Ayrıca bitcoin’in bu kanaldan Şubat-Mart 2020’ye kadar çıkacağını da sözlerine ekledi. Mexbt, kısa vadede bitcoin hakkında aşağı yönlü bir tahmin yapan tek analist değil. Bazı trader’lar 7.000 doların altına dönme yönünde bir hareket bekliyorlar. Başka bir tüccar, Bitcoin’in buradan yavaş bir kanama görmesini beklediğini tweetledi.

Çin, kripto ticaretini engellemeye devam ediyor. Bu ayın başlarında Çin, ülkedeki kripto şirketlerini çökerteceğini duyurdu ve bu da bitcoin’in çökme fiyatına denk geldi . Daha önce bildirildiği gibi, Çinli yetkililer Tangshan şehrinde yaklaşık 7.000 bitcoin madenciliği tesisine el koydu . Birçok kripto işi tamamen kapatıldı veya yerel kullanıcılara hizmet vermeyi durdurdu. Yazma sırasında bitcoin 7,100 $ ‘ın biraz üzerinde bir el değiştiriyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz