single-image

Bakkt Lansmanı Ertelendi

Kıtalararası bitcoin vadeli işlem platformu, daha önce haber vermiş olduğu resmi lansmanını geciktiriyor.

Salı günü bir şirket blog yazısı aracılığıyla duyurulan Bakkt’ın Ağustos ayında piyasaya sürülecek ürünü  24 Ocak 2019’a ertelendi. Alım satım ve depolama operasyonlarının bu tarihte başlaması bekleniyor.

Platform tarafından yapılan açıklamada, “yeni listeleme zaman aralığı, sözleşmelerin ticaretine ve depolanmasına başlamadan önce müşteri ve üye alımı için ek süre sağlayacaktır ” dedi.

Bakkt, önümüzdeki ay vadeli işlemlerini başlatmayı öngörerek, 12 Aralık tarihinde ürünü piyasaya süreceğini belirtti. Yeni tarih, hala platformun böyle bir onay almamış olabileceğini belirten düzenleme olabilir.

Platform, daha önce, fiziksel olarak yerleşmiş bitcoin futures’lerini piyasaya süreceğini açıklamıştı. Bu da müşterinin, sözleşmenin sona ermesi üzerine, Coin nakit eşdeğerinden ziyade bitcoin alacağı anlamına geliyordu.

Bununla birlikte, şirket sadece bitcoin vadeli işlemlerden daha fazlasını sunabilir, Loeffler Salı günü ima etti. Daha sonra görevinde, “teklifimizi genişletmek için başlangıç ​​aşamasında fırsatları ele alıyoruz” dedi.

“Gelecek haftalarda bu yeni özelliklerin bir kısmı hakkında daha fazla şey paylaşacağız, ancak bir başlangıç ​​olarak, Bakkt Depo mimarisinde soğuk depoda bitcoin sigortası olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz ve sıcak cüzdanlar da depo mimarisinde güvence altına alınıyor. ”dedi.

Şirket, kurumsal dereceli bir kripto-para depolama birimi inşa etmeye odaklandığını belirterek, “bunun, bu varlık sınıfında güven oluşturmanın önemli bir adımı olduğuna inanıyoruz” dedi.

Ürünü geliştirme çabalarının bir parçası olarak, Bakkt daha önce BCG, Microsoft ve Starbucks ile çalıştığını açıkladı. Şirketler, hem müşteri deneyimlerinde hem de ürün için risk yönetiminde yardımcı oldular.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz