single-image

Yeni Yıl Hediyesi Tercihi Kripto Para Oldu

Geçtiğimiz günlerde ilk kez gençler için yapılan, yatırım bankası tarafından Kasım ayında yayınlanan “Tatil 2018” tüketici raporuna göre, nakit para, hediye kartı yerine Bitcoin (BTC) ve sanal para birimi gibi kripto para birimini istediklerini söylediler.

Son yıllarda sosyal medyadan online oyunlara, internetteki kripto para birimlerinin popülerliği insanları yeni ortaya çıkan bu sektörlere doğru çekiyor. Finansal bağımsızlık ve özerklikleri ve yatırım imkanlara kadar, dahası hediye olarak kripto para birimleri insaları çekiyor. Bu konu özellikle genç kuşak arasında ilgi çekiyor, genç insanlar bilgisayarların önünde daha fazla zaman geçiriyor ve giderek daha dijital bir yaşam sürdürüyor. Farklı online oyunlar içinde, oyundaki eşyaları alıp satmak için gittikçe daha fazla sanal para birimi kullanılmakta.

Bazı açılardan, kripto para birimleri video oyununda bulduğunuz sanal paraya benzemektedir. Onları gerçek para birimiyle satın alıyorsunuz, maddi formları yok ve istediğiniz oyun içerisindeki ürünleri ve hizmetleri satın almak için kullanabilirsiniz.

Bu eğilimin bir başka göstergesi de Twitter anketleri. Her ne kadar Twitter’ın, insanların neye oy verdiğini görmesine izin vermese de, yanıt verenlerin yaşı, ilgi alanları gibi şeyler belirlenmekte.

Bir araştırma yada anket İngiltere Merkez Bankası ve eski Teksas Kongre Üyesi Ron Paul’dan geliyor ve dijital para birimlerinin diğer seçeneklere göre çok fazla tercih edildiğini gösteriyor.

İngiltere Merkez Bankası, “Noel’de hediye olarak nakit alsanız, tercih edeceğiniz yol hangisi olurdu?” Sorusundaki Kripto Para istediklerini söyleyenler % 71 oranında , oysa katılımcıların % 25’i nakit para ,% 7’si banka havalesi ve sadece % 2’si hediye çekleri için oy kullandı.

Ayrıca bir başka anket Ron Paul tarafından şöyle yapıldı: “zengin bir kişi size 10.000 ABD Doları hediye ederse. Hediyeyi kabul edeceğiniz şekli edebileceksiniz. Ancak bir şartı var: Seçtiğiniz bu Hediyeye dokunmadan 10 yıl boyunca dokunmadan saklamanız gerekir. Hediyeyi hangi şekilde kabul ederdiniz? ” Ve seçenekler Bitcoin (oyların % 50’sini), altın (% 37), ABD 10 yıllık Hazine Bonosu (% 11) ve Federal Rezerv Notları (% 2).

Görünen o ki kripto para birimlerine olan ilgi canlılığını gençler arasında korumakta ve bir o kadar popüler olmaya devam etmekte ve bu devam edecek gibi görünmekte. Peki sizin yeni yıl için tercihiniz ne olurdu diye soruyoruz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz